Lauktai nelaukta dantų dygimo pradžia

Dantukų dygimo etapas – jaudinantis, įdomus metas ne tik pačiam kūdikiui, bet ir tėvams, seneliams, draugams ir daugeliui aplinkinių, kurie mato mažylį. Su nekantrumu visi laukia pirmojo, antrojo, trečiojo dantuko, o pamatę kiek ūgtelėjusį kūdikį tikrai daug kas paklaus: „na, tai kiek jau dantukų turi?” Iš tiesų, mažyliui iki 1 metukų, „užsiauginti” pirmąjį dantuką – viena svarbesnių užduočių. Ir tikrai, tai galima pavadinti „užduotimi”, kuri pareikalauja kantrybės ir stiprybės ne tik iš vaiko, bet ir didžiulės empatijos ir net specifinių žinių iš tėvų.

Anot medikų, laiko intervalas, kada turėtų pradėti dygti pirmieji dantukai, labai platus. Normalu, jei pirmasis „perliukas” išlys jau trečiąjį kūdikio gyvenimo mėnesį, bet taip pat normalu, jei ir per pirmąjį gimtadienį. Retai, bet pasitaiko, kad tik išvydęs pasaulį naujagimis jau burnytėje turi vieną kitą pieninį dantuką. Na, bet įprastai, pirmojo danties sulaukiama apie 6-8 gyvenimo mėnesį.

„Tačiau svarbu nepamiršti, kad visi nemalonumai, tokie kaip seilėtekis, dantenų maudimas, noras viską kišti į burną ir graužti, nenumaldomas verkimas, ausų užgulimas, pakilusi temperatūra, suprastėjęs miegas, irzlumas ir net kosulys bei sloga, gali atsirasti dar gerokai prieš prasikalant pirmajam dantukui”,- pabrėžia vaikų gydytojas dr. A. Vingras.

Todėl drąsiai galima teigti, kad visas kūdikystės laikotarpis (iki 1-erių) ir dar maždaug pusmetis yra intensyvaus dantukų kalimosi etapas. Ką daryti, kad šis laikas praeitų kiek įmanoma sklandžiau?

4 dantukų dygimą švelninančios priemonės

  1. Dantenų įtrynimas specialiu kūdikių dantukų dygimui skirtu geliu.
  2. Duoti į burnytę įsidėti šaltai palaikytą drėgną rankšluostėlį.
  3. Duoti siurbčioti vėsų vandenį.
  4. Naudoti saugius ir efektyvius kramtukus. Daugiau apie jų rūšis ir saugumą skaitykite Moksliniai tyrimai stebina: kokie kramtukai geriausi kūdikiui?

Parašykite komentarą

Mes naudojame slapukus, kurie padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra įdiegiami automatiškai. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.